Deky pre Japonsko - žiadosť o pomoc

Autor: Ivona Mertusová | 20.5.2011 o 9:17 | (upravené 20.5.2011 o 9:50) Karma článku: 2,95 | Prečítané:  386x

Na Slovensku je to tak - charita sa príliš nenosí a aj keď sa nájde pár ochotných optimistov, akcia možno zlyhá kvôli doprave. Keďže ja optimista som, stále dúfam, že to spoločne vyriešime. Výzva totiž zaujala pár ochotných ľudí, ktorí ešte veria na pomoc v núdzi.

Na výzvu ušiť deky pre Japonsko sa prihlásilo niekoľko šikovných žien a jeden patchworkársky cech. Žiaľ, vyskytol sa problém so zaslaním diek, keďže sme zatiaľ nenašli sponzora, ktorý by nám zásielku naraz odoslal. Zatiaľ ide zhruba o 20 kusov, čo by nebola zase až taká veľká suma. V susedných Čechách úspešne zozbierali 120 diek a odoslali ich hromadne balíkmi do Japonska, odkiaľ už prišlo aj srdečné poďakovanie zo strany organizátorky akcie pani Naomi Ichikawa, z prestížneho japonského časopisu Patchwork Tsushin. V týchto dňoch k nim do redakcie prúdia zásielky šitých diek z celého sveta, najmä z USA, ale tiež z Ázie, Austrálie a Európy. Hromadne budú rozdávané ľuďom, ktorí po zemetrasení zostali bez prístrešku a momentálne žijú v dočasnych ubytovniach.

Uvítali by sme pomoc organizácie, ktorá by bola ochotná zaslanie sponzorovať. V prípade záujmu sa ozvite priamo na adresu koordinátorky zbierky p. Jarmily Bachovej (bachovka@zoznam.sk). Ďakujeme :-)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Štátna poisťovňa nemá peniaze na zdravie. Manko je vyše 50 miliónov

Odhad peňažnej straty na základe analýzy spoločnosti Deloitte potvrdil pre SME finančný manažér a bývalý audítor Marián Jánoš.

DOMOV

Kde sa darí zločinu? Policajti prekreslili mapy kriminality

Polícia hlási viac násilností a mravnostnej kriminality.

TECH

Poruchy spánku, bolesti hlavy. Aké sú dôsledky zmeny času

Zmätok, nepríjemné posuny aj ranná neistota.


Už ste čítali?